Otomatik Bahçe Kapısı Çeşitleri

Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik bahçe kapısı; güvenlik gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamayı hedefler. Kapı tasarımları, uzman peyzaj mimarlarımız tarafından yapılmaktadır. Kapı motoru, elektrikli kilit, kumanda ve şifre paneli gibi teknolojiler kullanılmaktadır. Bahçe kapılarında demir, alüminyum, masif ahşap, ahşap kompozit vb. çeşitli malzemeler kullanılmaktadır.

BAHÇE KAPISI ÇEŞİTLERİ

İhtiyaca göre bahçe kapıları; araba giriş kapısı, yaya giriş kapısı veya ikisi bir arada olarak işlev sağlamaktadır. Farklı form, ölçü, açılış şekli ve yerleşim tiplerine göre bahçe kapıları çeşitlilik göstermektedir. Birçok yönü ile kapı türleri, modelleri ve kategorileri aşağıda ele alınmıştır.

Açılış şekillerine göre bahçe kapıları

1. Yana kayar bahçe kapıları

Araba girişinin sola, sağa veya iki yöne kayarak açıldığı türlerdir. Kapı altına sabitlenen tekerleklerin, zemine yerleştirilen mil üzerinde ilerlemesi pirensibi ile çalışmaktadır. Motorlar sayesinde, söz konusu yana kaydırma hareketi otomatikleşmektedir. Yana kayar bahçe kapıları; kumanda, sensör vb. çeşitli otomasyon teknolojileri ile donatılmaktadır. 

2. Çift kanat 90° açılır bahçe kapıları

Araba girişinin bağımsız iki kanattan oluştuğu otomatik bahçe kapısı türüdür. Yan duvarlara veya kolonlara menteşeler ile monte edilen kapı kanatlarının içeriye doğru 90° açılması pirensibi ile çalışmaktadır. Motorlar sayesinde, söz konusu içeri açılma hareketi otomatikleşmektedir. Çif kanatlı bahçe kapıları; kumanda, sensör vb. çeşitli otomasyon teknolojileri ile donatılmaktadır. 

Fonksiyonlarına göre kapı çeşitleri

  • Otopark  kapısı / Garaj kapısı
  • Fabrika bahçe kapısı
  • Site girişi kapısı
  • Villa bahçe kapısı
  • Malikane giriş kapısı
  • Otel bahçe giriş kapısı

OTOMATİK BAHÇE KAPISI ÖZELLİKLERİ

Özel tasarım

Talebe bağlı olarak, bina ve bahçe karakterine uygun nitelikte özgün, modern bahçe kapısı tasarım hizmeti vermekteyiz. Bahçeleriniz için işlevsel, estetik ve özgün giriş kapısını tasarlıyor ve uyguluyoruz. Araç ve/veya yaya girişine uygun ölçülerde ve ihtiyaca yönelik tasarımlar yapılmaktadır. Tasarımdaki en belirgin kriter, kapıların ait olduğu bahçe ve yapı karakterine uygun nitelikte olmasıdır. Otomatik bahçe kapısı tasarımı, ölçekli olarak çizilir ve imalat öncesinde 3 boyutlu olarak kullanıcıya sunulur.

ÖRNEK BAHÇE KAPISI UYGULAMA ve TASARIMLARIMIZ

Malzeme

Aluminyum, elektrostatik boyalı saç, galvaniz profil gibi çeşitli ebatlardaki malzemelerden yapılabilir. Böylece otomatik ahşap bahçe kapısı ve/veya demir bahçe kapısı seçenekleri mevcuttur.

Ebat

Yapılacak kapı tasarımına ve ihtiyaca göre farklı ebatlarda bahçe kapıları olabilmektedir.

Montaj

Mevcut herhangi bir sert zemine bahçe kapısı montajı gerçekleştirilebilir. Otomatik bahçe kapısının taşıyıcı donanımlar ve açılış tipine göre çeşitli kazım, beton vb. işlemler değişkenlik göstermektedir.

Dayanıklılık ve bakım

Demir çevre şartlarına karşı dayanıklılığı ve sağlamlığı yüksek bir malzemelerdir. Demir profil malzemelerde tercihe bağlı olarak daldırma galvaniz ve elektrostatik toz boya ile paslanmaya karşı önlem alınabilir. Uzun yıllar bakım ihtiyacı gerektirmezler.  Ayrıca ahşap bahçe giriş kapılarında kullanılacak ahşap türüne bağlı olarak doğa şartlarına uzun dayanımlı ahşap tercihi mümkündür.

 

logo-footer

Merkez Atölye

(Odak Peyzaj) Sahilevleri Mah.
Mustafa Kemal Sahil Bulvarı No:360
Narlıdere / İZMİR

Bize Ulaşın

+90 536 743 7041
İzmir Çit Firması

Çalışma Saatleri

P.tesi - C.tesi:
Sabah 9 - Akşam 18